embercsoport, mosolyogva

NIVEA kisokos: a bőrradír használata

Minden, amit a bőrradírról tudni kell, s, hogy hogyan használd arcodon és testeden - a sima, ragyogó bőrért.

NIVEA kisokos: a bőrradír használata

A bőr testünk legnagyobb szerve, ezért rendkívül fontos, hogy tudjuk, hogyan kell megfelelően ápolni. A legtöbben rendszeresen tisztítjuk és hidratáljuk, de tudjuk-e, milyen előnyei vannak a bőrradír használatának? Ez egy kulcsfontosságú lépés bőrápolási rutinunkban, amely számos más előnye mellett simán és puhán tarthatja bőrünket.
  
  Ha hámlasztani szeretnél, és kíváncsi vagy, mire is jó a bőrradír használata a mindennapi életben, akkor jó helyen jársz. Folytasd az olvasást, hogy megtudj mindent, amit a bőrradír használatáról tudni kell, fedezd fel a bőrtípusodnak megfelelő legjobb bőrradírokat, tudd meg, hogyan használd a bőrradírt arcodon vagy testeden.

Mire jó a bőrradír?

A hámlasztás angolul exfoliation, ami a latin exfoliare szóból származik, ami azt jelenti, hogy leveleinek lecsupaszítása. Testünk hámlasztása alapvetően a bőr mélyebb tisztítását jelenti. Körülbelül 30 naponként természetes módon leválasztjuk az elhalt hámsejteket, hogy a bőrünk felső rétegén új bőrsejtek képződhessenek.

Miért kell bőrradírt használnod?

Van amikor ezek az elhalt sejtek nem válnak le, s fakó, száraz, hámló foltok és eltömődött pórusok maradnak a helyükön. A bőrradír használata segíthet megelőzni ezt. A hámlasztás egyszerűen felgyorsítja a folyamatot azáltal, hogy lecsiszolja az elhalt hámsejteket bőrünk felszínéről. Ráadásul egyúttal a szennyeződéseket és a baktériumokat is lesöpörjük. Ezáltal bőrünk sima, puha és sugárzóan ragyogó marad. 

 

A bőrradír használata számos előnnyel jár, ha azt beiktatjuk bőrápolási rutinunkba.:

 - Eltávolítja az elhalt hámsejteket
  - Serkenti a véráramlást a méreganyagoktól való megszabadulás érdekében 
  - Fényesebbé teszi és javítja a bőr megjelenését
  - Serkenti a bőr lecserélődését, ami ragyogóbb bőrt eredményez
  - Javítja a hidratáló krémek és szérumok felszívódását a bőr hidratálása érdekében
  - Segít megelőzni az eltömődött pórusokat, amelyek aknehez és kiütésekhez vezethetnek.
  - A hosszútávú bőrradírhasználat fokozhatja a kollagéntermelést a bőr rugalmasságának növelése érdekében

A bőrradír fajtái

A bőrradírozásnak, hámlasztásnak több módszere is létezik. A népszerű, otthon is kipróbálhatóak közé tartoznak a hámlasztó peelingek, bőrradírok, krémek, maszkok és szérumok. Aztán ott vannak a hámlasztó eszközök, mint például a habkő, a hámlasztókesztyű, a tusfürdő és az elektromos tisztító/hámlasztó kefék. 
  
  Bőrápolási igényeidtől függően léteznek professzionális hámlasztási módszerek is, mint például a kémiai hámlasztás, a mikrodermabrázió és a dermaplaning. Ezekkel a kezelésekkel kapcsolatban beszélj bőrgyógyásszal vagy egészségügyi szakemberrel, aki segíthet a legjobb lehetőségek mérlegelésében.
  
  Testünk minden részét hámlasztani tudjuk és kell is, de az olyan érzékeny területek, mint az arc, más megközelítést igényelnek.
göndör hajú nő hámló bőrét

Legjobb bőrradír arcra

Hogy mielőbb egészségesebb és ragogyóbb legyen a bőröd, a bőrradír használatát könnyen elkezdheted beépíteni hámlasztást arcápolási rutinodba. Mivel az arc az egyik legérzékenyebb területünk, fontos, hogy igazán gyengéd bőrradírt használjunk, és figyeljük meg bőrünk reagálását is az alkalmazott bőrradírra.
  
  Jó kiindulópont lehet a NIVEA Rizses arcradír kombinált bőrre, amelyet alapos tisztításra terveztek. Alaposan és hatékonyan hámlaszt, hogy eltávolítsa az elhalt hámsejteket. Emellett finomítja és kisimítja a bőrfelszínt az egyenletes arcszínért.

A bőrradír használata

A bőrradír használatakor ne feledd, hogy óvatosan és gyengéden bánj a bőröddel. Íme néhány tipp, amelyet nyugodt szívvel megfogadhatsz: 
 

 - Az arcradírt ujjaiddal vidd fel a homlokodra, az orrodra és az álladra. 
  - A homlokod közepétől a halánték felé vidd fel a krémet.
  - Finoman dörzsöld be az orrnyeregtől az orrod hegye felé.
  - Az orr széleinél végezz intenzívebb körkörös mozdulatokat, az arcodon pedig nagyon gyengéd mozdulatokkal masszírozd be az arcradírt.
  - Az állkapocscsontod mentén az állad felé haladj tovább a bőrradír alkalmazásával. 
  - Végül az álladtól haladj lefelé a nyakon. 
  - Mindig ügyelj arra, hogy elkerüld a szem és a száj környékét.


Bőrradír használata az arcon bőrtípusok szerint

Bőröddel kapcsolatos konkrét problémáknak való megfelelés érdekében, bőrtípusod határozza meg, a bőrradír használatának módját arcodon, vagy tested bármely részén.
 

  Ha a bőröd tiszta, és nem hajlamos pattanásodásra, könnyű kiszáradásra, túlzott zsírosodásra vagy irritációra, akkor nagy az esélye, hogy normál bőröd van. A legtöbb bőrradír és bőrradír használati módszer jól működik ennél a bőrtípusnál. Teret adhatsz a kísérletezésnek, hogy megtaláld a számodra megfelelőt, de egyszerre csak egy bőrradírt használj, hogy lásd, melyikre hogyan reagál a bőröd.
 

Száraz bőr

  Ha a bőröd száraz, hajlamos a hámlásra vagy érdes, akkor száraz bőröd van, ezért még fontosabb, hogy lecsiszold a régi hámsejteket, és hagyd, hogy az új bőrsejtek megjelenjenek. Olyan hidratáló formulákat keress, amelyek képesek áttörni a bőröd felszíni rétegét, ami lehetővé teszi, hogy a hidratáló krém megfelelően hidratálja az új bőrsejteket.
 

Zsíros bőr

  Jó hírünk van! A NIVEA kínálatában létezik bőrradír zsíros bőrre is! Ha a bőröd fényesnek és zsírosnak tűnik, akkor zsíros a bőröd. Ez azt jelenti, hogy használhatsz kissé erősebb, zsíros bőrre fejlesztett bőrradírokat, hogy segítsenek eltávolítani a bőrödön lévő felesleges réteg felhalmozódását. Ebben a hámlasztókefék is segíthetnek. 
 

Érzékeny bőr

Ha az új termékek irritálják a bőröd, akkor könnyen meglehet, hogy bőröd az érzékenyek közé tartozik, ezért légy óvatos bármely termék alkalmazásánal. Válassz érzékeny bőrre alkalmas termékeket, és kerüld a bőröd irritáló súrolást. Ehelyett óvatosan, gyengéd arckendővel alkalmazd s használd a bőőradírt. 
  
  Néha az érzékeny bőr egy alapbetegség, például az ekcéma vagy a rosacea tünete lehet. Ne felejts el beszélni egy egészségügyi szakemberrel vagy bőrgyógyásszal, mielőtt új termékeket próbálnál ki.
  

 

Kombinált bőr

  A zsíros és száraz vagy száraz és normál bőrterületek keveréke általában a kombinált bőrre jellemző. Megpróbálhatod váltogatni a bőrradírt és a kefét, a radírt a szárazabb területekre koncentrálva, de ne használd mindkettőt egyszerre.
 

A bőrradír használata a tested többi részén

A bőrradír nem csak az arcunkra való. Az egész testünkön vannak elhalt hámsejtek, amelyeket le kell dörzsölni. A testünk hámlasztása nemcsak végtagjainkat simítja ki, hanem segíthet enyhíteni más problémákat is, mint például az akne és a cellulitisz.
  
  Íme néhány tipp, hogyan használjuk a bőrradírt testünk különböző területein:
  

1. Karok és lábak

  Egy kefével, szivaccsal vagy kesztyűvel tudod legegyszerűbbben az elhalt hámsejteket lehámozni. Elég csak röviden, könnyed mozdulatokkal, körülbelül 30 másodpercig a zuhany alatt. Ez nemcsak megszabadít az elhalt hámsejtektől, hanem serkenti a vérkeringést is. Érdemes kipróbálni a száraz kefélést is. Használj száraz testkefét, és végezz körkörös mozdulatokat karjaidon és lábaidon. Az elhalt hámsejtek lekefélése mellett segíthet a narancsbőr megjelenésén és fokozhatja a nyirokelvezetést. 

 

2. Lábak és kezek

  Rengeteg olyan bőrradír és hámlasztó létezik, amelyet kifejezetten arra terveztek, hogy megszabaduljunk a száraz kezünkön és lábunkon lévő elhalt hámsejtektől. A habkő természetes hámlasztó, amely remekül alkalmazható a térd, a könyök és a lábfej vastagabb bőrfelületeinek száraz foltjaira. Először áztassuk be a lábunkat meleg vízbe, hogy a bőr felpuhuljon, és mindenképpen nedvesítsük be először a habkövet. 

 

3. Szeméremtest

  Mielőtt leborotválnád vagy gyantáznád a bikinivonalat és a szeméremtest környékét, a bőrradír használata ott is javallott. Ez a lépés felpuhítja a bőrt, ami megelőzheti a szőrtelenítés okozta problémákat, például a borotválás okozta égést, a benőtt szőrszálakat és a viszkető szeméremszőrzetet. Használj igazán gyengéd súrolószert, szivacsot vagy testkefét, és előbb meleg zuhannyal puhítsd fel a bőrt.

Milyen gyakran kell hámlasztani?

A legfontosabb, hogy ne vigyük túlzásba, különösen, ha még nem ismerjük a hámlasztást. Minden egyes hámlasztáskor beindul egy regenerációs folyamat, és ez stresszt okozhat a bőrnek. Légy gyengéd, és tanuld meg, hogy a bőrödnek mire van szüksége és mit akar.
  
  Általános szabályként elmondható, hogy heti kétszeri hámlasztás a heti bőrápolási rutin részeként elegendő ahhoz, hogy megakadályozza a száraz, fakó bőrt, anélkül, hogy túl sok bőrt távolítana el a bőr természetes olajaiból. Bár a zsíros bőrnek gyakran rendszeresebb bőrradírozásra van szüksége. Ha túl gyakran hámlasztod az érzékeny testrészeket, például az arcot, az ellenkező hatást érhet el, és szárazsághoz, bőrpírhoz és viszketéshez vezethet. 
  
  Az életkor is egy a sok tényező közül. A fiatalabb embereknél általában körülbelül 28 napig tart, amíg a sejtek teljes ciklusa lezajlik. Ez a folyamat azonban az életkor előrehaladtával lelassul, és hosszabb ideig, körülbelül 45 napig tart. Tehát ahogy idősödünk, még mindig szükségünk van hámlasztásra, de lehet, hogy kevesebbet, azaz heti egyszer kell használni bőrradírt a két alkalom helyett.

mosolygó nő

Mikor kell használni a bőrradírt?

Vannak jobb időszakok a bőrradír használatára, és vannak időszakok, amikor azt legjobb elkerülni.
 

Éjszaka

  Minden egyes hámlasztáskor egy friss bőrréteget teszünk szabaddá, ami érzékenyebbé és sérülékenyebbé teszi a bőrünket. A bőrradír használata éjszaka biztonságosabb, mivel kevésbé van kitéve a napkárosodásnak és a szabad gyököknek, s a bőr alvás közben gyógyulni tud. A hámlasztás után a bőr érzékenyebb lesz a nap káros UV-sugaraira, mint normál esetben, ezért különösen fontos, hogy fényvédő krémet használjunk. 

 

Kezelések után nem szabad

  Hagyj körülbelül egy hetet az arckezelések után, mielőtt használnál bőrradírt, mivel ez ilyenkor többet ártana, mintsem hasznos lenne. A bőrradír használata jó ötlet gyantázás vagy borotválkozás előtt, de bármilyen szőrtelenítő kezelés után hagyj néhány napot, mielőtt újra nekifutnál a bőrradírnak.


Néhány utolsó jótanács

Most már tudod, hogy a bőrradír használata, ha megfelelően végzed, számos előnnyel járhat, és segíthet a sima, ragyogó bőr elérésében. Az elhalt hámsejtek, a felgyülemlett olajok, a szennyeződések és a szennyeződések eltávolítása javíthatja a bőr megjelenését, és segíthet felfrissülni. Íme néhány utolsó teendő és figyelmeztetés, mielőtt belevágnál ebbe a jótékony bőrápolási szokásba.
  
 
nő hámlasztó
 Használja a bőrtípusodnak megfelelő bőrradírt.
  Éjszaka használd a bőrradírt. 
  A bőrradír használata után használj fényvédőt.
  A bőrradír használata után használj tápláló hidratáló krémet. 
  A tested más részein is használj bőrradírt az arcodon kívül.
  
  
  NEM szabad túlzásba vinni a bőrradír használatát!
  NEM szabad használni a bőrradírt arckezelés után.
  NE használj bőrradírt, ha az irritálja bőröd!
  NE használj bőrradírt, ha vágások, nyílt sebek vannak a bőrödön, vagy ha leégett bőröd.
  NE legyél túl durva bőröddel szemben.